O činnosti naší organizace za uplynulý rok se dočtete ve výroční zprávě za rok 2022. Najdete zde nejen popis naší činnosti, strukturu a poslání, ale i statistická data, údaje o zaměstnancích a finanční zprávu, včetně výsledků finančních, vnitřních a vnějších kontrol a auditů. / celý článek
Jednání vedl primátor Raduan Nwelati. Kromě zástupců SUZ MV se jednání zúčastnilo vedení města, zástupci z řad Městské policie Mladá Boleslav, Policie České republiky, Cizinecké policie a Hasičského záchranného sboru. Přítomni dále byli pracovníci Odborů bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky a manažer prevence kriminality Středočeského kraje.
Setkání hodnotilo bezpečnostní situaci v Mladé Boleslavi za uplynulých pět let. Jednalo se o nejproblematičtějších oblastech, a to především o otázce kriminality, konkrétně jak se na páchané trestné činnosti podílí cizinci. Řešila se i otázka ubytování spojená s podílem personálních agentur na „bezdomovectví“ v Mladé Boleslavi. Dále nelegální zaměstnávání a výskyt osob závislých na omamných a psychotropních látkách na veřejnosti, včetně dalších fenoménů s tímto spojených. Diskutovalo se o přínosu fungujícího projektu Bezpečná Mladá Boleslav.
Cílem jednání bylo připravit strategii pro možný budoucí vývoj ve výše zmiňovaných oblastech a stanovit nástroje prevence protiprávního jednání, včetně integrace cizinců. Jednalo se zároveň o další spolupráci se Škoda Auto, s personálními agenturami a s policií cizích zemí, které zde aktuálně působí.
„SUZ MV vnímá aktuální situaci v Mladé Boleslavi a jsme rádi, že můžeme k řešení bezpečnostní otázky v Mladé Boleslavi přispět zkušenostmi z Koordinačního centra Kvasiny v Rychnově nad Kněžnou, stávajících Center na podporu integrace cizinců v devíti krajích a službami nově otevřeného Centra na podporu integrace cizinců pro Středočeský kraj,“ říká ředitel SUZ MV Pavel Bacík.
Více informací najdete zde.
FILM Podívejte se na studentský dokumentární film Natalia o bývalé klientce Správy uprchlických zařízení MV původem ze Sýrie, která se i se svojí rodinou po zahájení občanské války v Sýrii dostala do České republiky.
Výuka českého jazyka je mezi klienty nejpopulárnější aktivitou, kterou Centra na podporu integrace cizinců (CPIC) nabízí. Kurzy jsou zdarma a konají se nejen prezenčně, ale mnohdy také online.
Pro ty, kteří nestihli navštívit výstavu ANI ČERNÁ, ANI BÍLÁ - Příběhy uprchlíků vyprávěné uměním, která se konala od 11. srpna do 17. září 2023 na zámku v Kvasinách, je k dispozici online katalog všech vystavených děl i s příběhy jejich autorů.