Staráme se. To je náš úkol.
Potřebujete nás rychle kontaktovat?
Nejrychleji to jde přes elektronický formulář.
Napsat zprávu
27. 9. 2022
Výroční zpráva SUZ MV za rok 2021

O činnosti naší organizace za uplynulý rok se dočtete ve výroční zprávě za rok 2021. Najdete zde nejen popis naší činnosti, strukturu a poslání, ale i statistická data, údaje o zaměstnancích a finanční zprávu, včetně výsledků finančních, vnitřních a vnějších kontrol a auditů. / celý článek

Vyplňte prosím kontaktní formulář

Vyplňte prosím všechny povinné údaje

/ Údaje s * jsou povinné

Střelecký ostrov v Praze roztančil již 16. ročník Refufestu

Na Střeleckém ostrově v Praze se 25. června konal již 16. ročník interkulturního festivalu Refufest. Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra, její zaměstnanci i klienti u toho nemohli chybět.

Festival má většinové populaci představit i jiné kultury, které jsou součástí naší společnosti. Součástí festivalu, který navštívily tisíce lidí, byly například stánky s jídlem a kulturními artefakty, divadla, workshopy, taneční vystoupení a národní hry. 

SUZ MV měla na festivalu svůj stánek, klienti i zaměstnanci z PPS Zastávka, PoS Kostelec n. Orlicí a ZZC Balková obohatili program svými tanečními a hudebními vystoupeními, malováním henou, lekcí jógy, čajovým rituálem spojeným s degustací a sociální pracovníci uspořádali například ukázkovou hodinu českého jazyka pro cizince.

Kromě toho byly pro návštěvníky připraveny nejrůznější informační materiály, které pomohou při osvětě a vnesou trochu více světla do veřejnosti mnohdy ne správně pochopené migrační politiky státu.

Návštěvníci i naši klienti byly z akce nadšení, přinesla jim nejen zábavu, ale i kontakty a nový pohled na minoritní kultury v naší společnosti. A zpočátku deštivé počasí nikoho neodradilo. Těšíme se proto na další ročník.

Víte o zajímavé akci která se děje u vás v kraji? Kontaktujte nás, rádi na ní upozorníme.
21. 11. 2022
Reportáž ČRo: Natalia vzpomíná na své začátky v Česku

REPORTÁŽ: Natalia, devatenáctiletá studentka gymnázia, navštívila v rámci natáčení dokumentu, který o jejím příběhu vzniká, také pobytové středisko v Kostelci nad Orlicí, kde se svou rodinou před devíti lety několik měsíců pobývala. Jak návrat do našeho zařízení prožívala si můžete poslechnout v přiložené reportáži Českého rozhlasu.

8. 11. 2022
Nový měsíční Newsletter CPIC

Chceme se s Vámi pravidelně podělit o vše zajímavé, co se v rámci integrace a migrace událo, i co nového se chystá ve všech regionech. Proto jsme se rozhodli tuto problematiku podrobněji představovat prostřednictvím nového měsíčního Newsletteru CPIC.

27. 9. 2022
Výroční zpráva SUZ MV za rok 2021

O činnosti naší organizace za uplynulý rok se dočtete ve výroční zprávě za rok 2021. Najdete zde nejen popis naší činnosti, strukturu a poslání, ale i statistická data, údaje o zaměstnancích a finanční zprávu, včetně výsledků finančních, vnitřních a vnějších kontrol a auditů.

Nenašli jste potřebné informace? Ozvěte se nám, pokusíme se vám pomoci