Staráme se. To je náš úkol.
Potřebujete nás rychle kontaktovat?
Nejrychleji to jde přes elektronický formulář.
Napsat zprávu
22. 2. 2022
Informace pro návštěvy klientů v azylových zařízeních a zařízení pro zajištění cizinců/Information for the visitors of the clients in Asylum Centres and Facilities for the Detention of Foreigners

V souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 je vydáno mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které omezuje návštěvy v azylových zařízeních a zařízeních pro zajištění cizinců. / celý článek

Vyplňte prosím kontaktní formulář

Vyplňte prosím všechny povinné údaje

/ Údaje s * jsou povinné

Střelecký ostrov v Praze roztančil již 16. ročník Refufestu

Na Střeleckém ostrově v Praze se 25. června konal již 16. ročník interkulturního festivalu Refufest. Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra, její zaměstnanci i klienti u toho nemohli chybět.

Festival má většinové populaci představit i jiné kultury, které jsou součástí naší společnosti. Součástí festivalu, který navštívily tisíce lidí, byly například stánky s jídlem a kulturními artefakty, divadla, workshopy, taneční vystoupení a národní hry. 

SUZ MV měla na festivalu svůj stánek, klienti i zaměstnanci z PPS Zastávka, PoS Kostelec n. Orlicí a ZZC Balková obohatili program svými tanečními a hudebními vystoupeními, malováním henou, lekcí jógy, čajovým rituálem spojeným s degustací a sociální pracovníci uspořádali například ukázkovou hodinu českého jazyka pro cizince.

Kromě toho byly pro návštěvníky připraveny nejrůznější informační materiály, které pomohou při osvětě a vnesou trochu více světla do veřejnosti mnohdy ne správně pochopené migrační politiky státu.

Návštěvníci i naši klienti byly z akce nadšení, přinesla jim nejen zábavu, ale i kontakty a nový pohled na minoritní kultury v naší společnosti. A zpočátku deštivé počasí nikoho neodradilo. Těšíme se proto na další ročník.

Víte o zajímavé akci která se děje u vás v kraji? Kontaktujte nás, rádi na ní upozorníme.
22. 7. 2022
Ředitel SUZ MV Pavel Bacík na konferenci Ochrana měkkých cílů 2022

Integrační politika je důležitým nástrojem státu, jak zajistit sociální kohezi, prohlubovat důvěru ve společnosti a dlouhodobě i vnitřní bezpečnost. Právě na to se ve své přednášce Bezpečnostní výzvy integrace ukrajinských uprchlíků na konferenci Ochrana měkkých cílů 2022 zaměřil ředitel SUZ MV Pavel Bacík.

21. 7. 2022
Výroční zpráva Center na podporu integrace cizinců za rok 2021

Správa uprchlických zařízení MV provozuje Centra na podporu integrace cizinců v deseti krajích. Centra a jejich činnost představují jeden z klíčových nástrojů vládní politiky integrace cizinců. Centra nyní vydala výroční zprávu za uplynulý rok, kde maximálně konkrétně a strukturovaně představují činnost jednotlivých Center společně s konkrétními daty, ale i příklady dobré praxe.

20. 6. 2022
Světový den uprchlíků

Světový den uprchlíků byl ustanovený OSN a slouží k uctění uprchlíků z celého světa. Každoročně 20. června oslavujeme sílu a odvahu lidí, kteří byli nuceni uprchnout ze své domovské země, aby unikli před konfliktem a pronásledováním.

Nenašli jste potřebné informace? Ozvěte se nám, pokusíme se vám pomoci