Staráme se. To je náš úkol.
Potřebujete nás rychle kontaktovat?
Nejrychleji to jde přes elektronický formulář.
Napsat zprávu
27. 9. 2022
Výroční zpráva SUZ MV za rok 2021

O činnosti naší organizace za uplynulý rok se dočtete ve výroční zprávě za rok 2021. Najdete zde nejen popis naší činnosti, strukturu a poslání, ale i statistická data, údaje o zaměstnancích a finanční zprávu, včetně výsledků finančních, vnitřních a vnějších kontrol a auditů. / celý článek

Vyplňte prosím kontaktní formulář

Vyplňte prosím všechny povinné údaje

/ Údaje s * jsou povinné

Střelecký ostrov v Praze roztančil již 16. ročník Refufestu

Na Střeleckém ostrově v Praze se 25. června konal již 16. ročník interkulturního festivalu Refufest. Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra, její zaměstnanci i klienti u toho nemohli chybět.

Festival má většinové populaci představit i jiné kultury, které jsou součástí naší společnosti. Součástí festivalu, který navštívily tisíce lidí, byly například stánky s jídlem a kulturními artefakty, divadla, workshopy, taneční vystoupení a národní hry. 

SUZ MV měla na festivalu svůj stánek, klienti i zaměstnanci z PPS Zastávka, PoS Kostelec n. Orlicí a ZZC Balková obohatili program svými tanečními a hudebními vystoupeními, malováním henou, lekcí jógy, čajovým rituálem spojeným s degustací a sociální pracovníci uspořádali například ukázkovou hodinu českého jazyka pro cizince.

Kromě toho byly pro návštěvníky připraveny nejrůznější informační materiály, které pomohou při osvětě a vnesou trochu více světla do veřejnosti mnohdy ne správně pochopené migrační politiky státu.

Návštěvníci i naši klienti byly z akce nadšení, přinesla jim nejen zábavu, ale i kontakty a nový pohled na minoritní kultury v naší společnosti. A zpočátku deštivé počasí nikoho neodradilo. Těšíme se proto na další ročník.

Víte o zajímavé akci která se děje u vás v kraji? Kontaktujte nás, rádi na ní upozorníme.
6. 2. 2023
Hledáme nové kolegy!

Od 1. dubna 2023 bude SUZ MV provozovat „Dočasná přístřeší“ pro osoby z Ukrajiny žádající o dočasnou ochranu. Pro tato nově vznikající pracoviště v Brně, Ostravě a v Praze sháníme šikovné kolegy, kteří budou mít na starost celkový provoz těchto center dočasného přístřeší.

27. 1. 2023
„Jsem České republice vděčná za šanci na nový život“ říká naše bývalá klientka ze Sýrie

ROZHOVOR Natalia Haddad je naší bývalou klientkou, o které v posledních měsících vzniká dokumentární film. V rámci natáčení navštívila spolu s autory dokumentu všechna zařízení, kterými před téměř deseti lety se svojí rodinou postupně prošla, než získala mezinárodní ochranu a postupně se integrovala do společnosti. Měli jsme tak příležitost zeptat se jí na její příběh a vzpomínky na dobu strávenou v našich zařízeních.

21. 12. 2022
PF 2023

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný nový rok

Nenašli jste potřebné informace? Ozvěte se nám, pokusíme se vám pomoci