Staráme se. To je náš úkol.
Potřebujete nás rychle kontaktovat?
Nejrychleji to jde přes elektronický formulář.
Napsat zprávu
27. 6. 2023
Výroční zpráva SUZ MV za rok 2022

O činnosti naší organizace za uplynulý rok se dočtete ve výroční zprávě za rok 2022. Najdete zde nejen popis naší činnosti, strukturu a poslání, ale i statistická data, údaje o zaměstnancích a finanční zprávu, včetně výsledků finančních, vnitřních a vnějších kontrol a auditů. / celý článek

Vyplňte prosím kontaktní formulář

Vyplňte prosím všechny povinné údaje

/ Údaje s * jsou povinné

Střelecký ostrov v Praze roztančil již 16. ročník Refufestu

Na Střeleckém ostrově v Praze se 25. června konal již 16. ročník interkulturního festivalu Refufest. Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra, její zaměstnanci i klienti u toho nemohli chybět.

Festival má většinové populaci představit i jiné kultury, které jsou součástí naší společnosti. Součástí festivalu, který navštívily tisíce lidí, byly například stánky s jídlem a kulturními artefakty, divadla, workshopy, taneční vystoupení a národní hry. 

SUZ MV měla na festivalu svůj stánek, klienti i zaměstnanci z PPS Zastávka, PoS Kostelec n. Orlicí a ZZC Balková obohatili program svými tanečními a hudebními vystoupeními, malováním henou, lekcí jógy, čajovým rituálem spojeným s degustací a sociální pracovníci uspořádali například ukázkovou hodinu českého jazyka pro cizince.

Kromě toho byly pro návštěvníky připraveny nejrůznější informační materiály, které pomohou při osvětě a vnesou trochu více světla do veřejnosti mnohdy ne správně pochopené migrační politiky státu.

Návštěvníci i naši klienti byly z akce nadšení, přinesla jim nejen zábavu, ale i kontakty a nový pohled na minoritní kultury v naší společnosti. A zpočátku deštivé počasí nikoho neodradilo. Těšíme se proto na další ročník.

Víte o zajímavé akci která se děje u vás v kraji? Kontaktujte nás, rádi na ní upozorníme.
27. 3. 2024
Centrální spisovna SUZ MV sídlí v pražské Uhříněvsi

Nedílnou součástí organizačního odboru SUZ MV je spisovna, respektive centrální spisovna, které se někdy neodborně říká archiv. Centrální spisovna je umístěna v pražské Uhříněvsi. Ve stejné budově má spisovnu například také OAMP.

18. 3. 2024
Změna v přidělování krátkodobého přístřeší osobám žádajícím o dočasnou ochranu v ČR

Od 1. 4. 2024 bude krátkodobé přístřeší (KP) žadatelům o dočasnou ochranu v České republice poskytováno pouze v Ostravě.

21. 12. 2023
PF 2024

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný nový rok! Merry Christmas and our best wishes for a Happy and Prosperous New Year!

Nenašli jste potřebné informace? Ozvěte se nám, pokusíme se vám pomoci