O činnosti naší organizace za uplynulý rok se dočtete ve výroční zprávě za rok 2021. Najdete zde nejen popis naší činnosti, strukturu a poslání, ale i statistická data, údaje o zaměstnancích a finanční zprávu, včetně výsledků finančních, vnitřních a vnějších kontrol a auditů. / celý článek
Správa uprchlických zařízení se stala členem Asociace společenské odpovědnosti
Správa uprchlických zařízení se na konci září stala oficiálně 306. členem Asociace společenské odpovědnosti. Členství v Asociaci nás nesmírně těší, zároveň ho bereme jako závazek.
Společenská odpovědnost (anglicky Corporate Social Responsibility -CSR) je chápána jako dobrovolný závazek dané firmy, instituce, subjektu, NO apod. jednat v rámci své činnosti odpovědně k prostředí a společnosti, ve které působí.
SUZ MV, která se na konci září stala 306. členem Asociace, již realizuje řadu aktivit a nástrojů k tvorbě udržitelného rozvoje. Otázka společenské odpovědnosti a trvale udržitelného rozvoje se týká hned několika oblastí, např. sociální, která zahrnuje péči o zaměstnance, tvorbu pracovních míst, rovný přístup, možnosti vzdělávání, a především kvalitní pracovní prostředí, nebo environmentální, týkající se hospodaření se zdroji a ochrany životního prostředí.
SUZ MV se v oblasti společenské odpovědnosti zároveň snaží aktivně působit nejen na své zaměstnance a partnery, ale v rámci prointegračních aktivit i na své klienty.
Co přesně pro nás vstup do Asociace společenské odpovědnosti znamená, čím nás členství zavazuje, kdo jsou další členové a na co se můžeme těšit si přečtěte na http://www.spolecenskaodpovednostfirem.cz/
Děkujeme a těšíme se na spolupráci!
Správa uprchlických zařízení MV provozuje Centra na podporu integrace cizinců v deseti krajích. Centra a jejich činnost představují jeden z klíčových nástrojů vládní politiky integrace cizinců. Centra nyní vydala souhrnnou výroční zprávu za uplynulý rok, kde maximálně konkrétně a strukturovaně představují činnost jednotlivých Center společně s konkrétními daty, ale i příklady dobré praxe.
ROZHOVOR Zapojit se do české společnosti pomáhají Centra na podporu integrace cizinců (CPIC). Většinu jich provozuje Ministerstvo vnitra prostřednictvím Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra (SUZ MV). Výhody Center pozitivně ocenili už dříve v regionech s velkým množstvím cizinců, kteří pracují v průmyslové zóně. Detaily provozu i aktuálních činností popsal pro časopis Veřejná správa vedoucí odboru CPIC SUZ MV Jiří Vesecký.
Od 1. 4. 2023 přechází koordinace aktivit Krajských asistenčních center pomoci Ukrajině (KACPU) pod Ministerstvo vnitra. KACPU budou i nadále fungovat ve všech krajích České republiky a budou poskytovat asistenci osobám prchajícím před ozbrojených konfliktem na Ukrajině s podáním žádostí o dočasnou ochranu a zajištěním ubytování v případech, kdy tyto osoby nemají zajištěné ubytování vlastní. KACPU Praha s ohledem na nedostatek kapacit asistenci se zajištěním ubytování neposkytuje.