O činnosti naší organizace za uplynulý rok se dočtete ve výroční zprávě za rok 2021. Najdete zde nejen popis naší činnosti, strukturu a poslání, ale i statistická data, údaje o zaměstnancích a finanční zprávu, včetně výsledků finančních, vnitřních a vnějších kontrol a auditů. / celý článek
Také Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra se připojila k oslavám stého výročí založení Československa. Při této příležitosti proběhly speciální kurzy v Centrech na podporu integrace cizinců, workshopy v azylových zařízeních a historické události a souvislosti byly přiblíženy také zadrženým cizincům v zařízeních pro zajištění cizinců.
V Centrech na podporu integrace cizinců proběhly speciální sociokurzy věnované založení republiky, dějinám českých zemí a dějinám Československa. Kurzy byly určeny pro cizince ze třetích zemí, to znamená zemí mimo Evropskou unii, kteří jsou cílovou skupinou projektu.
Zařízení pro zajištění cizinců v Balkové připravilo pod vedením pedagogů volného času výtvarné zpracování české historie za uplynulých sto let. K vidění je koláž se státními symboly, korunovačními klenoty, státními bankovkami a poštovními známkami. Druhá koláž je sestavena z fotografií nejvýznamnějších památek České republiky.
Pro zajištěné cizince je zde připraven i přehled prezidentů a významných historických událostí uběhlých sta let.
Ve všech střediscích byly samozřejmě slavnostně vyvěšeny státní vlajky. Více informací najdete na Facebookovývh stránkách Správy uprchlických zařízení MV.
Správa uprchlických zařízení MV provozuje Centra na podporu integrace cizinců v deseti krajích. Centra a jejich činnost představují jeden z klíčových nástrojů vládní politiky integrace cizinců. Centra nyní vydala souhrnnou výroční zprávu za uplynulý rok, kde maximálně konkrétně a strukturovaně představují činnost jednotlivých Center společně s konkrétními daty, ale i příklady dobré praxe.
ROZHOVOR Zapojit se do české společnosti pomáhají Centra na podporu integrace cizinců (CPIC). Většinu jich provozuje Ministerstvo vnitra prostřednictvím Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra (SUZ MV). Výhody Center pozitivně ocenili už dříve v regionech s velkým množstvím cizinců, kteří pracují v průmyslové zóně. Detaily provozu i aktuálních činností popsal pro časopis Veřejná správa vedoucí odboru CPIC SUZ MV Jiří Vesecký.
Od 1. 4. 2023 přechází koordinace aktivit Krajských asistenčních center pomoci Ukrajině (KACPU) pod Ministerstvo vnitra. KACPU budou i nadále fungovat ve všech krajích České republiky a budou poskytovat asistenci osobám prchajícím před ozbrojených konfliktem na Ukrajině s podáním žádostí o dočasnou ochranu a zajištěním ubytování v případech, kdy tyto osoby nemají zajištěné ubytování vlastní. KACPU Praha s ohledem na nedostatek kapacit asistenci se zajištěním ubytování neposkytuje.