O činnosti naší organizace za uplynulý rok se dočtete ve výroční zprávě za rok 2023. Najdete zde nejen popis naší činnosti, strukturu a poslání, ale i statistická data, údaje o zaměstnancích a finanční zprávu, včetně výsledků finančních, vnitřních a vnějších kontrol a auditů. / celý článek
„Tato setkání organizujeme pravidelně od roku 2016, a i podle ohlasů ze strany zástupců jednotlivých obcí je považuji za velice přínosnou a inspirativní pro naši práci. Hlavním cílem těchto setkání je posilovat povědomí a informovanost o migrační a azylové problematice nejen na celostátní úrovni, ale zejména ve vztahu k našim zařízením. Také díky tomu se nám společně daří předcházet šíření zkreslených informací, které se čas od času v souvislosti s naší činností objevují. Jsem rád, že tato setkání vedou k posílení spolupráce s obcemi, které považujeme za jedny z našich nejdůležitějších partnerů,“ uvedl ředitel Pavel Bacík.
Na již tradiční setkání přijali pozvání představitelé Havířova, Ústí nad Labem, Zastávky, Bělé pod Bezdězem, Brna-Židenic a Jaroměře.
Akce v historické budově Muzea Policie ČR se kromě představitelů SUZ MV a místních samospráv zúčastnili i první náměstek ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti a policejního vzdělávání Jiří Nováček, ředitelka odboru azylové a migrační politiky MV Pavla Novotná, ředitel odboru bezpečnosti a prevence kriminality MV David Chovanec, ředitel odboru prevence kriminality MV Michal Barbořík a jeho zástupce Tomáš Koníček a plk. Miloslav Smetana, vedoucí OPVS Ředitelství služby cizinecké policie.
„Ministerstvo vnitra si uvědomuje, jak důležitá je spolupráce s obcemi. Chci Vám poděkovat, že jste s námi našli společnou řeč. A chci slíbit, že Vás budeme podporovat ve Vašem pragmatickém přístupu k řešení migračních problémů,“ pronesl k přítomným zástupcům obcí první náměstek ministra vnitra Jiří Nováček.
Zástupci ministerstva vnitra přítomné starosty informovali o aktuální situaci v oblasti migrace a azylové politiky České republiky v kontextu celé Evropy, nebezpečí fake news a činnosti Centra pro boj s terorismem a hybridními hrozbami a v neposlední řadě také o dotačním programu ministerstva vnitra daným obcím.
Centra na podporu integrace cizinců přispěla ke zvládnutí uprchlické krize z Ukrajiny systémovým přístupem, odborností svých pracovníků a koordinací ostatních aktérů integrace. To jsou závěry konference s názvem Integrační centra a držitelé dočasné ochrany: reflexe a výzvy.
O činnosti naší organizace za uplynulý rok se dočtete ve výroční zprávě za rok 2023. Najdete zde nejen popis naší činnosti, strukturu a poslání, ale i statistická data, údaje o zaměstnancích a finanční zprávu, včetně výsledků finančních, vnitřních a vnějších kontrol a auditů.
Centra na podporu integrace cizinců za loňský rok pomohla desetitisícům ukrajinských uprchlíků a dalších cizinců. Jen Centra, která SUZ MV provozuje v 10 krajích ČR, přivítala v roce 2023 přes 25 tisíc unikátních klientů, poskytla jim bezmála 145 tisíc služeb a asistovala 153 tisícům uprchlíků z Ukrajiny. Podrobnější údaje o všech Centrech, včetně těch, která neprovozuje SUZ MV, najdete ve Zprávě o činnosti za rok 2023.