Staráme se. To je náš úkol.
Potřebujete nás rychle kontaktovat?
Nejrychleji to jde přes elektronický formulář.
Napsat zprávu
27. 6. 2023
Výroční zpráva SUZ MV za rok 2022

O činnosti naší organizace za uplynulý rok se dočtete ve výroční zprávě za rok 2022. Najdete zde nejen popis naší činnosti, strukturu a poslání, ale i statistická data, údaje o zaměstnancích a finanční zprávu, včetně výsledků finančních, vnitřních a vnějších kontrol a auditů. / celý článek

Vyplňte prosím kontaktní formulář

Vyplňte prosím všechny povinné údaje

/ Údaje s * jsou povinné

Fungování Krajských asistenčních center pomoci Ukrajině po 1. 4. 2023

Od 1. 4. 2023 přechází koordinace aktivit Krajských asistenčních center pomoci Ukrajině (KACPU) pod Ministerstvo vnitra.

KACPU budou i nadále fungovat ve všech krajích České republiky a budou poskytovat asistenci osobám prchajícím před ozbrojených konfliktem na Ukrajině s podáním žádostí o dočasnou ochranu a zajištěním ubytování v případech, kdy tyto osoby nemají zajištěné ubytování vlastní.

KACPU Praha s ohledem na nedostatek kapacit asistenci se zajištěním ubytování neposkytuje.

Jednotlivá KACPU budou fungovat vždy minimálně v pondělí, středu a pátek v úředních hodinách.

Nově budou vybraná místa poskytovat také krátkodobé přístřeší. Tuto možnost mohou využít osoby, které čekají na otevření KACPU (viz úřední hodiny) nebo ty, které čekají na udělení dočasné ochrany a nemají zajištěno vlastní ubytování. Místa poskytující krátkodobé přístřeší budou otevřena nepřetržitě v Brně a Ostravě.

 

Функціонування Регіональних центрів допомоги Україні після 1.4.2023 року

З 1.4.2023 року координація діяльності Регіональних центрів допомоги Україні (KACPU) буде передана Міністерству внутрішніх справ.

KACPU будуть надалі працювати у всіх регіонах Чеської Республіки та будуть надавати допомогу особам, які тікають від збройного конфлікту в Україні, шляхом подання заяв для отримання тимчасового захисту та надання житла у випадках, коли ці особи не мають власного житла.

KACPU Praha у зв’язку відсутністю можливостей не надає допомогу з забезпеченням проживання.

Окремі регіональні центри будуть працювати в понеділок, середу та п’ятницю в становлених робочих годинах.

Також, окремі регіональні центри будуть забезпечувати осіб короткочасним притулком. Цим варіантом можуть скористатися особи, які очікують на відкриття KACPU (див. години роботи) або особи, які очікують на отримання тимчасового захисту та не мають власного житла. Центри, які надаватимуть короткочасний притулок, будуть безперервно відчинені у Брно і Остраві (Brno, Ostrava).

 

Víte o zajímavé akci která se děje u vás v kraji? Kontaktujte nás, rádi na ní upozorníme.
9. 11. 2023
Studentský dokumentární film Natalia o naší bývalé klientce původem ze Sýrie

FILM Podívejte se na studentský dokumentární film Natalia o bývalé klientce Správy uprchlických zařízení MV původem ze Sýrie, která se i se svojí rodinou po zahájení občanské války v Sýrii dostala do České republiky.

19. 10. 2023
Kurzy českého jazyka jsou v Centrech na podporu integrace cizinců nesmírně populární

Výuka českého jazyka je mezi klienty nejpopulárnější aktivitou, kterou Centra na podporu integrace cizinců (CPIC) nabízí. Kurzy jsou zdarma a konají se nejen prezenčně, ale mnohdy také online.

1. 10. 2023
Výstava ANI ČERNÁ, ANI BÍLÁ – Příběhy uprchlíků vyprávěné uměním

Pro ty, kteří nestihli navštívit výstavu ANI ČERNÁ, ANI BÍLÁ - Příběhy uprchlíků vyprávěné uměním, která se konala od 11. srpna do 17. září 2023 na zámku v Kvasinách, je k dispozici online katalog všech vystavených děl i s příběhy jejich autorů.

Nenašli jste potřebné informace? Ozvěte se nám, pokusíme se vám pomoci