O činnosti naší organizace za uplynulý rok se dočtete ve výroční zprávě za rok 2023. Najdete zde nejen popis naší činnosti, strukturu a poslání, ale i statistická data, údaje o zaměstnancích a finanční zprávu, včetně výsledků finančních, vnitřních a vnějších kontrol a auditů. / celý článek
CPIC pro Středočeský kraj přispívá k řešení bezpečnostní otázky na Mladoboleslavsku
V rámci spolupráce na řešení bezpečnostní otázky na Mladoboleslavsku zorganizovalo Centrum na podporu integrace cizinců (CPIC) pracovní setkání, v jehož rámci byla řešena především problematika zaměstnávání cizinců a jejich integrace na Mladoboleslavsku.
Jednání v Mladé Boleslavi se kromě vedoucího odboru Center na podporu integrace cizinců SUZ MV Jiřího Veseckého a vedoucí Pracoviště Mladá Boleslav CPIC pro Středočeský kraj Jany Súkeníkové zúčastnili náměstci primátora Miroslava Kašpárková a Robin Povšík a vedoucí oddělení bezpečnosti a prevence kriminality Vladislav Král spolu se zástupci společnosti Škoda Auto, města Kosmonosy, Ministerstva vnitra ČR, Policie ČR, Městské policie Mladá Boleslav a agentur práce.
Diskutovalo se nejen o fungujících opatřeních, ale zároveň i o nově vznikajících projektech, které by měly přispět ke zlepšení bezpečnosti v regionu Mladoboleslavska.
Jedním z nich bylo i loňské založení pracoviště CPIC přímo v Mladé Boleslavi. Město dále zřídilo samostatné oddělení bezpečnosti a prevence kriminality a bylo zařazeno do expertní skupiny Ministerstva vnitra, která se zabývá problematikou zaměstnávání cizinců v průmyslových zónách na Plzeňsku a Královéhradecku. Zároveň pokračuje spolupráce se zahraničními policejními hlídkami, které již delší dobu v Mladé Boleslavi působí.
Problematikou cizinců se zabývá také vláda. V případě přijetí novely cizineckého zákona bude mít od roku 2020 právo stanovovat, ze kterých třetích zemí budou cizinci do České republiky přicházet, přičemž budou mít při příchodu povinnost absolvovat osmihodinový adaptační a integrační kurz.
Během jednání mělo CPIC možnost představit svou činnost a své poslání. Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra provozuje Centra v deseti krajích České republiky a tvoří tak komplexní síť, která pomáhá obcím a jejich obyvatelům, zaměstnavatelům a v neposlední řadě i samotným cizincům.
Centra na podporu integrace cizinců přispěla ke zvládnutí uprchlické krize z Ukrajiny systémovým přístupem, odborností svých pracovníků a koordinací ostatních aktérů integrace. To jsou závěry konference s názvem Integrační centra a držitelé dočasné ochrany: reflexe a výzvy.
O činnosti naší organizace za uplynulý rok se dočtete ve výroční zprávě za rok 2023. Najdete zde nejen popis naší činnosti, strukturu a poslání, ale i statistická data, údaje o zaměstnancích a finanční zprávu, včetně výsledků finančních, vnitřních a vnějších kontrol a auditů.
Centra na podporu integrace cizinců za loňský rok pomohla desetitisícům ukrajinských uprchlíků a dalších cizinců. Jen Centra, která SUZ MV provozuje v 10 krajích ČR, přivítala v roce 2023 přes 25 tisíc unikátních klientů, poskytla jim bezmála 145 tisíc služeb a asistovala 153 tisícům uprchlíků z Ukrajiny. Podrobnější údaje o všech Centrech, včetně těch, která neprovozuje SUZ MV, najdete ve Zprávě o činnosti za rok 2023.