V souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 je vydáno mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které omezuje návštěvy v azylových zařízeních a zařízeních pro zajištění cizinců. / celý článek
Tradiční indická samosa, ukrajinské pirohy, arménské koláče s ořechy, vietnamské závitky, bulharský slaný koláč a další speciality světové kuchyně, to vše mohli návštěvníci slavnosti Babylon na plotně ochutnat v rámci 8. ročníku oblíbeného festivalu Živá ulice.
Na akci se podílelo i Centrum na podporu integrace cizinců pro Plzeňský kraj, které v Šafaříkových sadech mimo jiné nabídlo ochutnávku nepálské, indické, ukrajinské či syrské kuchyně.
Svou činnost zde zájemcům představila i místní Charita a další neziskové organizace pracující v regionu s cizinci.
V rámci doprovodného programu byl také připraven například bubenický workshop Štěpána Pastuly, nebo výtvarná dílna, kde se zájemci mohli naučit vyrábět origami.
REPORTÁŽ Centra na podporu integrace cizinců (CPIC), které Správa uprchlických zařízení MV provozuje v deseti krajích , přičemž ve Středočeském kraji na pěti pracovištích, mají aktuálně otevřeno přes 200 kurzů českého jazyka pro cizince, především ukrajinské občany a postupně se zařizují další. Na jednom z nich, ve CPICu v Benešově, byla se svým mikrofonem i redaktorka Českého rozhlasu.
REPORTÁŽ Správa uprchlických zařízení se v tuto chvíli stará o téměř 5000 ukrajinských občanů, kteří utíkají před hrůzami války. Většinu z nich ubytováváme buď v našich zařízeních, nebo v dalších státních ubytovacích objektech. 110 z nich, převážně maminek s dětmi, ubytoval Institut pro veřejnou správu Praha ve svém zařízení v Benešově, kde se o děti, ale i jejich maminky, a někdy i babičky, s neuvěřitelným nasazením vzorně starají, jak se o tom mohla přesvědčit i redaktorka ČRo.
Správa uprchlických zařízení nemůže a nebude hradit kapacity / lůžka, které nejsou písemně objednány Správou uprchlických zařízení.