Návštěva polské pohraniční stráže v ZZC Bělá-Jezová 

10. 05. 2017

Představitelé polské pohraniční stráže navštívili v úterý 9. května 2017 Zařízení pro zajištění cizinců Bělá-Jezová.

IMG 2387 Web

Členy delegace přivítali ve středisku ředitel Správy uprchlických zařízení MV Pavel Bacík a vedoucí zařízení Hana Šnajdrová. Během jednání si účastníci vyměnili zkušenosti a hovořili o rozvoji polsko-české spolupráce v oblasti migrační politiky. V rámci prohlídky areálu se představitelé polské pohraniční stráže seznámili se specifiky pobytu osob v zařízení pro zajištění cizinců a změnami, jimiž dané středisko prošlo od roku 2015.

Zařízení navštívil ředitel plk. Marek Łapiński, vedoucí odboru mezinárodní policejní spolupráce pplk. Grzegorz Niemiec a ředitel pro zahraniční záležitosti plk. Andrzej Jakubaszek. Spolu s polskou delegací zavítali do zařízení i první náměstek policejního prezidenta brig. gen. Martin Vondrášek, ředitel Služby cizinecké policie plk. Milan Majer, ředitelka kanceláře ministra vnitra Adéla Bruknerová, ředitel Odboru azylové a migrační politiky MV Tomáš Haišman a zástupci Odboru mezinárodní policejní spolupráce PČR plk. Václav Rukner, pplk. Jiří Perníček a kpt. Jan Večeřa.

Setkání navazovalo na úspěšnou návštěvu zástupců Ministerstva vnitra v polském Terespolu, jež proběhla v minulém roce. Vzájemná spolupráce bude pokračovat i nadále prostřednictvím návštěv zaměstnanců Správy uprchlických zařízení MV v Polsku a jejich polských kolegů v České republice.