DRUHÉ SETKÁNÍ SE STAROSTY OBCÍ, VE KTERÝCH JSOU UMÍSTĚNA ZAŘÍZENÍ SUZ 

09. 11. 2016

IMG 1406

Dne 9. listopadu 2016 se v Pobytovém středisku Kostelec nad Orlicí konalo letos již druhé setkání se starosty obcí a měst, v nichž se nacházejí střediska Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra. Kromě představitelů dotčených obcí, měst a ředitele organizace Mgr. et Mgr. Pavla Bacíka se schůze zúčastnili ředitel Odboru bezpečnostní politiky a prevence kriminality Mgr. David Chovanec, ředitel Služby cizinecké policie plk. Mgr. Milan Majer, vedoucí Územního odboru PČR v Rychnově nad Kněžnou plk. JUDr. Zdeněk Hlaváček, zástupci Odboru azylové a migrační politiky a Zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra.

Diskuze přítomných se zaměřila především na současné trendy a vývoj v oblasti migrační politiky, aktuální bezpečnostní situaci a čerpání dotací a příspěvků včetně nového dotačního titulu pro obce. V rámci setkání byly rovněž diskutovány informace týkající se úzké spolupráce Ministerstva vnitra a obcí ve vztahu k existenci některého typu zařízení na jejich území.

Po debatě, jež se nesla v přátelském duchu, měli účastníci setkání možnost prohlédnout si prostory pobytového střediska.